Blogger Tips And Tricks|Latest Tips For BloggersFree BacklinksBlogger Tips And Tricks
English French German Spain Russian

BAŞARILARIMIZ

Türkiye'nin ev sahipliğinde Kuşadası'nda yapılan Masterler Avrupa Halter Şampiyonası sona erdi. Türk sporcular şampiyonada 4 altın madalyanın sahibi olurken takım olarak üçüncülük kürsüsüne çıktı.
 
Dünya ve Avrupa Masterler Halter Federasyonu'nun Türkiye Master Halterciler Başkanı olarak görevlendirdiği Gürsel Dedeoğlu, bir hafta süren şampiyonada Türk takımının büyük bir başarı sergilediğini belirterek, sporculardan birinin sakatlığı nedeniyle birinciliği kaçırdıklarını ifade etti.
 
Dedeoğlu, "İlk defa Masterler Avrupa Halter Şampiyonası'nı gururla ve onurlu tamamlamış olduk. Takım halinde Almanya birinci, Rusya ikinci, Türkiye ise üçüncü oldu. Bu, kısa sürede hazırlanan bir takım için küçümsenmeyecek bir başarı. Bir arkadaşımız sakatlandığı için birinciliği kaçırdık.Takım halinde 34 ülke arasında üçüncülüğün yanı sıra 4 altın madalya, 5 gümüş, iki bronz madalyamız var. Yeni bir takım oluşturmamıza rağmen arkadaşlarımızın hepsi layıkıyla görevlerini yerine getirdiler" Emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim diye konuştu.
 
 

Avrupa Master Başkanı Bill Barton Basın Açıklaması

 

Genel Sekreter Denise Offermann ve ben, Kuşadası’nda Halter Şampiyonasının yapılacağı kongre salonunu,  konaklama yapılacak otelleri görmek ve Kuşadası Belediye Başkanı ile görüşmek amacıyla nazik bir davete katıldık. Kongre merkezi şehir merkezine arabayla 10 dakikalık mesafededir ve yol kenarında yer alan  oteller ve plajlarla kıyı boyunca devam etmektedir. Uçak biletlerimizi Türkiye Master Haltercisi Sayın Gürsel Dedeoğlu ve Kuşadası’nda 150.000 müşteri kapasiteli Siba Turizm Operasyon Müdürü Sayın Mehmet Uyanık sağlamıştır. Aynı zamanda kısa seyahatimizin konaklama masraflarını da karşılamışlardır. İzmir havaalanında Gürsel Bey ve Mehmet Bey bizleri karşılamış ve yaklaşık 50 km.lik kısa bir yolculuktan sonra Kuşadası’ndaki otelimize ulaştık.

Cumartesi günü akış takvimimiz aşağıda gösterilmiştir.

 • 3 veya 4 otel ziyareti ve hangilerinin olacağını tayin etmek
 • Kuşadası Belediye Başkanı Sayın Esat Altungün ile görüşmek
 • Şampiyonanın yapılacağı alanı, binayı görmek
 • Şampiyonanın organizasyonunu görüşmek ve Kayıt formlarında fikir birliğine varmak

Kuşadası’nda çok kısa bir zaman kalmamıza rağmen, organizatörün başarılı bir şampiyona yapacağı konusunda olumlu izlenimlerimiz oldu.

 • Bütün otellerin iyi standartlarda konforlu odalara sahip olduğunu ve birçok odanın deniz manzaralı olduğunu gördük. Otellerin çoğunda yaklaşık 1 veya 2 Euro karşılığında, insanları şehir merkezine, yarışma alanına veya tercih edilen plajlara götürmek üzere servis araçlarının var olduğunu gördük.
 • Yarışmanın yapılacağı binanın mimarı ile yaptığımız görüşmede bütün sorularımıza olumlu cevaplar aldık ve binanın resmi olarak Aralık ayının ortalarında hizmete açılacağı söylendi.
 • Gürsel ve Mehmet Bey ile koordineli çalışacak olan Belediye Başkanı gerekli olduğu yerlerde servis otobüslerini sağlayacağını taahhüt etti. Bir çok otelin kendilerine ait servis araçları da 1 veye 2 Euro karşılığında insanları istedikleri yerlere götürebilecekler.
 • Siba Turizm Konaklama ve uçuş işlemlerini ayarlayacak ve bu bilgiler en kısa zamanda Şampiyonanın web sitesinde yayınlanacaktır.
 • Şampiyonanın web sitesi 24-25 Kasım hafta sonu hizmete açılacaktır.
 • Kayıt formları tamamlandıktan sonra Avrupa Masterleri  web sitesinde önümüzdeki 2-3 gün içerisinde yer alacaktır.
 • Kuşadası Ege Denizine kıyısı olan güzel plajları ve yüzmek için uygun ılık deniziyle harika bir belde/merkez.
 • Türkiye için vize ücreti 10 Sterlin veya 15 Euro, havaalanında pasaport kontrolüne gitmeden önce yatırılmalıdır.

Daha fazla bilgi en kısa zamanda yayınlanacak. Şampiyona için büyük destek sağlayan ve özverili çalışan herkese kolaylıklar dilerim.

Bill Barton

Avrupa Master Başkanı

 

 

 

2013 European Masters Weightlifting Championship

Kusadasi, Turkey

 

Report on the Visit to Kusadasi 16th-18th November

 

General Secretary Denise Offermann and I were kindly invited to visit Kusadasi to assess hotels, meet the mayor of the town, and also visit the proposed weightlifting venue, a conference centre under construction. The conference centre is about 10 minutes’ drive from the centre of the town, on the coast road, and only across the road from some nearby hotels and the beach. E Tickets for our flights were purchased and provided by Mr. Gürsel Dedeoğlu, a Turkish Master weightlifter and Mr. Mehmet Uyanik , the operations manager for Siba Travel, a large local travel agency with 150,000 clients. They also provided hotel accommodation for our short stay. We flew into the airport at Izmir and were met by Gürsel and Mehmet and from there travelled 50 km to our hotel in Kusadasi.

 

Our agenda for the Saturday was as follows.

 • Visit and assess 3 or 4 hotels.
 • Visit and meet with the mayor of Kusadasi, Mr. Esat Altungün
 • Visit the proposed championship venue under construction.
 • Discuss championship arrangements and agree the entry form.

 

Although our stay in Kusadasi was short our objectives were achieved and we believe the organisers will make a good championship.

 • All the hotels we saw were of a good standard with very nice rooms and many rooms with a sea view. Most hotels have their own mini bus and for 1 or 2 Euros will drive people to the town centre, to the weightlifting venue, or to a selected beach,
 • At the conference centre we talked with the surveyor and architect in charge of construction who answered all our questions in a positive way and confirmed that the opening date for the centre is in December.
 • The mayor will cooperate with Gürsel and Mehmet to organise and provide shuttlebus service where it is necessary. Many hotels have their own shuttlebus and for one or two Euros will drive people to the town centre, the venue, or to a beach or restaurant.
 • Siba Travel can arrange accommodation and accommodation flights and this information will soon be displayed on the championship website.
 • The championship website will be operational by the weekend of 24th-25th November.
 • The entry form will be completed and on the website and will be on the European Masters website within the next 2 or 3 days.
 • Kusadasi is on the Aegean Sea, it is a very pretty region with good scenery, sandy beaches, and calm seas ideal for swimming.
 • Visas into Turkey are £10 GBP or €15 and easily obtained in the airport before going to passport control.

 

More information will be available soon, we strongly recommend that everyone make a big effort to attend and support this championship.

 

Bill Barton

European Masters Chairman

 

Avrupa Master Federasyonu Genel Sekreteri Denise Offermann

Preparation for the 2013 EUROPEAN MASTERS CHAMPIONSHIPS, Kuşadası – TURKEY

 

As part of a good preparation and cooperation,  Bill Barton and me were invited for a weekend to meet  up with the 2013 organizer Mr. Gürsel Dedeoğlu, who is an experienced weightlifter, who knows what a championship demands and  Mr. Mehmet Uyanik , who  is an experienced Operation Manager of one of the biggest travel agencies in Turkey.  We have been shown the city center, different Hotels/Accommodations, the venue (which is at the end phase of its construction). The location is a paradise in itself,  the small city lies between beautiful mountains and the Aegean Sea. It is not only touristic but also remained traditional. The weather is still very comfortable; we had dinner at 8 pm outside!  All sorts of Hotels and family accommodation are available at affordable prices. The biggest Water Park in Europe, which lies above the venue of the European Masters Championships offers a great variety of outdoor activities for families.  We had the honor to meet with the Mayor of Kuşadası, Mr. Esat Altungün, who turned out to be a very kind and supportive man, who wants his citizen and all visitors to have the best of their time. I left Turkey with a good feeling of confidence that the 2013 European Masters Championships lies in knowledgeable, efficient and capable hands. Also a big PLUS is that at the border/airport upon arrival in Turkey  you can obtain a visa for Є 15.  In only 6 months we all will meet up and have another great unforgettable European Masters Championships with new European/World Masters records.

See you there!!

 

Denise Offermann

General Secretary

European Masters Committee

 

2013 AVRUPA MASTER ŞAMPİYONASI HAZIRLIKLARI

KUŞADASI – TÜRKİYE

2013 Şampiyonasının hazırlanması ve düzenlenmesi konusunda görüşmeler yapmak üzere bir hafta sonu için Bill Barton ve ben, Şampiyonanın Organizatörü deneyimli Halterci Sayın Gürsel Dedeoğlu ve Türkiye’nin en büyük turizm firmalarından birinin Operasyon Müdürü Sayın Mehmet Uyanık tarafından Kuşadası’na davet edildik. Şehir merkezinde konaklama yapılabilecek birçok otelin var olduğunu ve yarışmanın yapılacağı binayı gördük. Ege Denizi ve güzel dağların arasında uzanan küçük şehir, adeta bir cennet gibi… Sadece turistik değil aynı zamanda tarihi ve geleneksel bir yer. Hava şartları çok ılımlı, akşam 8’de açık havada yemek yiyebildik. Kıyı boyunca dizilen oteller aile konaklaması için elverişli ve fiyatlar da oldukça makul. Avrupa’nın en büyük Aqua Park (su parkı) hemen şampiyonanın yapılacağı yere çok yakın ve birçok etkinliği ailelere sunabilecek nitelikte… İlçedeki vatandaşlarından ve ziyaretçilerden desteklerini esirgemeyen çok nazik Belediye Başkanı Sayın Esat Altungün ile tanışmaktan onur duyduk. Türkiye’den, 2013 Avrupa Master Şampiyonası’nın etkili (işinin ehli) ve becerikli eller tarafından yapılacağının güvencesiyle ve emin, olumlu duygularla ayrıldım.

Bunların dışında Türkiye’ye havaalanından giriş yapıldığında 15 Euro vize parası vermekle yükümlüsünüz. Sadece önümüzdeki 6 ay içerisinde, unutulmaz ve büyük, diğer bir Avrupa Master Şampiyonası’nda hepimiz bir araya geleceğiz.

Orada görüşmek dileğiyle…

 

Denise Offermann

Genel Sekreter

Avrupa Master Federasyonu